ProChrist evangélizáció

Az evangélizálás újszerű módjával találkozhatunk idén tavasszal az ország több, mint 70, s Európa több, mint 1.000 helyszínén, amikor a németországi Chemnitzből műholdas közvetítéssel érkezik hozzánk az evangélium örömüzenete.

Esemény megnevezése:
Időpont: 2009. március 30., 18:05 meddig:
2009. április 06., 18:05
Helyszín: Rábaszentandrás, Faluház
Esemény hozzáadása a naptárhoz vCal
iCal

Ilyen még nem volt Rábaszentandráson! Nyolc estén át újabb és újabb meglepetések érhetnek bennünket a kétségbeeséstől az ámulatig.

Ulrich Parzany német evangélikus lelkész igehirdetése által gyűlhetünk Isten igéje köré izgalmas, lendületes zene kíséretében, színészek előadása, híres és különleges közszereplők és hétköznapi hősökkel készült riportokban találkozhatunk az élő Jézus Krisztussal.

Idén a Rábaszentandrási Evangélikus Egyházközség is bekapcsolódik a ProChrist - evangélizációba, melyet a magyarországi szervezőiroda segítségével mutathatunk meg a környéken lakóknak.

Hogy mi az a ProChrist?

"P r o C h r i s t,
…hogy Jézus Krisztust minél többen megismerjék, s hogy gyülekezeteink virágozzanak!

A ProChrist az evangélizációnak egy különös és modern formája, amely a legkorszerűbb technika felhasználásával juttatja el a Jézus Krisztusról szóló örömüzenetet Európa számos országába.
Élő műholdas közvetítés segítségével több száz gyülekezet kapcsolódhat be a központi rendezvény nyolc alkalomból álló programjába. A különleges istentiszteletek magját Ulrich Parzany hitébresztő igehirdetése alkotja, az egyes témákban való elmélyülést pedig a profi színjátszás és pantomim,a különböző hagyományos zenei műfajok, valamint a gospel és a dicsőítő énekek is elősegítik.

2009. márciusában hazánk ismét bekapcsolódik a ProChrist evangélizációba, melyet ezúttal a szászországi Chemnitz Arenából közvetítenek majd."

A ProChristről, céljáról, lényegéről olvashat a magyar szervezőiroda honlapján: http://prochrist.hu/prochistrol.php