Közgyűlésen választottunk püspököt

A Rábaszentandrási Evangélikus egyházközségben is megtartottuk azt a testületi ülést, aminek keretében sort kerítettünk a két püspök-jelölt közül való választásra.

Az egyházkerületi jelölőbizottság levélben kereste meg az egyházközséget, amiben tájékoztatta a közgyűlési tagokat a két püspök-jelölt személyéről, és ismertette a választási eljárás menetét.

Ennek megfelelően időzítette március 20, illetve 27-ére az egyházközség elnöksége a részközgyűlések időpontját, aminek keretében beszámolt az egyházközség lelki és anyagi helyzetéről, valamint vitára bocsátotta az egyházközség Lelkészi Hivatalának Működési Szabályzatát.

A püspökválasztás során röviden tájékozódhattak a résztvevők a jelöltekről, miután hosszú hónapokon keresztül sokféle fórumon nyílt lehetősége mindenkinek megismerkedni a két lelkész életével, munkájával és terveivel.

A Rábaszentandrási Anyaegyház rész-szavazatait a szavazatszedő-bizottság borítékba zárta, majd a Sobori Leányegyház részközgyűlésének szavazataival március 27-én összesítette.

Az összeszámlálást követően megállapították, hogy Bencze András 3, Szemerei János 36 szavazatot kapott.

A Rábaszentandrási Evangélikus Egyházközség az egyházkerületi Szavazatszedő Bizottsághoz Szemerei János választását továbbította.

Ha beérkezik a Szavazatszedő Bizottsághoz az egyházkerület összes egyházközségének szavazat, akkor kerül sor a végső összesítésre, s jelenti be a bizottság az új püspök személyét.