Szupplikáció

Szupplikálni, azaz adományt gyűjteni. Minden egyetemi hallgatónak, aki az evangélikus lelkészi szolgálatra készül, nem csak a Hittudományi Egyetem falai között, de a gyülekezetek templomaiban is meg kell ismerkednie azzal a légkörrel, ami majd körülveszi munkája, hivatása során.

Szupplikáció

Szószék

Esemény megnevezése:
Időpont: 2009. 03. 15.
mikortól: 10:00 meddig: 11:00
Helyszín: Rábaszentandrás, evangélikus templom
Esemény hozzáadása a naptárhoz vCal
iCal

Az ádventi és böjti időszak a lelkésznövendékek számára különleges alkalom. Újra és újra kirajzanak a szélrózsa minden irányába, hogy meglátogassák az ország majd összes gyülekezetét, és ott Isten igéjének hirdetése után adakozásra hívják fel evangélikusságunkat a lelkészképzés javára.

Március 15-én gyülekezetünkbe látogat Németh Katalin III. évf. teológus hallgató.

Készüljünk erre az alkalomra, hogy szívünket kitárva Isten igéje előtt, adományainkkal is segítsük az Evangélikus Hittudományi Egyetem lelkészképzését.