Általános tisztújítás - 2012.

Kedves látogatónk! Oldalunkon a hírek és események rovaton kívül ezen a külön helyen is tájékoztatjuk az egyházunkban zajló választási folyamatokról. Kérjük, kísérje figyelemmel gyülekezetünk, egyházközségünk tisztújító folyamatát. Az általános tisztújításnak több szintjét különböztethetjük meg attól függően, hogy mely egyházi önkormányzat szintjén történik. Ennek megfelelően beszélünk egyházközségi, egyházmegyei, egyházkerületi és országos szintű tisztújításról. Alábbiakban ezeket részletezzük, megnevezve a már megválasztott tisztségviselőket, presbitereket. Hasznos időtöltést, olvasást kívánok!

Egyházmegyei választások

Az egyházközségek kétféle módon választják meg az egyházmegye tisztségviselőit. Közvetlenül, és közvetve. Az esperest és egyházmegyei felügyelőt, mint az egyházmegye lelkészi és világi elnökét az egyházközségek presbitériumai, a többi tisztségviselőt az egyházmegyei közgyűlés, az abba delegált egyházközségi elnökségek és közgyűlési küldöttek választják meg.

A Soproni Evangélikus Egyházmegye az egyházközségek presbitériumain keresztül megválasztotta a következő ciklusra az egyházmegyei elnökséget. Mint arról az egyházmegye Jelölőbizottságának elnöke, Tölli Balázs az egyházmegyei közgyűlést április 14-i ülésén tájékoztatta, az egyházközségek által leadott szavazatok alapján az

• Esperes: Gabnai Sándor soproni lelkész
  • Egyházmegyei felügyelő: Dr. Gimesi Szabolcs soproni gyülekezeti tag

A soron következő egyházmegyei közgyűlés április 21-én választotta meg az egyházmegye egyéb tisztségviselőit:

• Esperes-helyettes: Béres László beledi lelkész
  • Egyházmegyei másodfelügyelő: Gosztola Szabolcs harkai felügyelő
  • Egyházmegyei evangelizációs és missziói felelős: Selmeczi Géza Tamás rábaszentandrási lelkész
  • Egyházmegyei jegyző: Gosztola Szabolcs harkai felügyelő
  • Egyházmegyei gazdasági felelős: Sümeghy Péter vadosfai felügyelő
  • Egyházmegyei Gusztáv Adolf Segélyszolgálati felelős: Béres László beledi lelkész
  • Egyházmegyei Ifjúsági felelős: Mesterházy Balázs lícista iskolalelkész
  • Egyházmegyei gyűjteményi felelős: Dr. Krisch András soproni presbiter