Általános tisztújítás - 2012.

Kedves látogatónk! Oldalunkon a hírek és események rovaton kívül ezen a külön helyen is tájékoztatjuk az egyházunkban zajló választási folyamatokról. Kérjük, kísérje figyelemmel gyülekezetünk, egyházközségünk tisztújító folyamatát. Az általános tisztújításnak több szintjét különböztethetjük meg attól függően, hogy mely egyházi önkormányzat szintjén történik. Ennek megfelelően beszélünk egyházközségi, egyházmegyei, egyházkerületi és országos szintű tisztújításról. Alábbiakban ezeket részletezzük, megnevezve a már megválasztott tisztségviselőket, presbitereket. Hasznos időtöltést, olvasást kívánok!

Egyázkerületi választások

Az általános tisztújítás során egyházkerületi szinten a felügyelőt választják meg az egyházközségek presbitériumai.

Megvan a kerületi felügyelőválasztás végeredménye

Mészáros Tamás a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület megválasztott felügyelője.

A 2012. március 14. én indult egyházkerületi felügyelőválasztási eljárásnak ért végére a Nyugati (Dunántúli) Egyházkerület.

Az ajánlások beérkezése után a jelöltséget vállaló Kissné Kárász Rózsa, Mészáros Tamás és Végh Szabolcs közül választhattak az egyházkerület presbitériumai.
Az első forduló nem hozta meg a választás eredményét. A második fordulóban Mészáros Tamás 70, Végh Szabolcs pedig 38 szavazatot kapott.
Így az egyházkerület új felügyelőjeként Mészáros Tamást köszönthetjük.
Isten áldását kérjük a megválasztott felügyelő életére és szolgálatára.

A Nyugati (Dunántúli) Evangélikus Egyházkerület
Jelölő és szavazatszámláló bizottsága

forrás: http://nyugat.lutheran.hu/esemenyek/270-megvan-a-keruleti-felugyelovalasztas-vegeredmenye